Ośrodek sportu i rekreacji w Szczecinku - Minimistrzostwa Świata 2018 ZZPN w Piłce Nożnej

Szczecinek gospodarzem Minimistrzostw Świata 2018 ZZPN

Po raz kolejny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku otrzymał od Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej możliwość organizacji prestiżowego turnieju – tym razem będą to Minimistrzostwa Świata 2018 ZZPN. Turniej prowadzony w oryginalnej formule będzie zwieńczeniem rocznych eliminacji zespołów rocznika 2007 z całego województwa, zastępując cykliczny finał wojewódzki.

Zawody zapowiadają się niezwykle atrakcyjne. Grono uczestników stworzą 32 najlepsze drużyny powiatowych Lig Orlika U-11 z całego województwa zachodniopomorskiego. Liczba zespołów odpowiada zatem liczbie reprezentacji, które uczestniczyć będą w tegorocznym Mundialu organizowanym w Rosji. Stąd na czas finału poszczególne zespoły wystartują pod szyldem reprezentacji i zostaną podzielone dokładnie tak samo, jak grupy „dorosłych” Mistrzostw.

W czwartek w siedzibie ZZPN dokonano losowania, w którym udział wzięły dwie szczecineckie Akademie. UKS Akademia Piłkarska wystartuje jako Belgia i zagra w grupie G z Panamą (UKS Dębno), Tunezją (FA Myślibórz) i Anglią (MKS Olimp Złocieniec). UKS Akademia Piłkarska Reissa przemianowana zostanie na Islandię i zagra w grupie D z Argentyną (AP Pogoń Szczecin), Chorwacją (AP Gavia Choszczno) i Nigerią (AP Kotwica Kołobrzeg).

Do fazy pucharowej turnieju awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Oficjalne otwarcie zawodów odbędzie się na Stadionie im. Kazimierza Czesława Lisa w piątek, 1 czerwca o godzinie 9:45. Pół godziny później rozpoczną się pierwsze mecze – wszystkie zgodnie z harmonogramem MŚ w Rosji. Areną meczów oprócz boiska głównego będzie też boisko boczne OSiR.

 

 

Aktualności
wydarzenia