Ośrodek sportu i rekreacji w Szczecinku - Start grupy naborowej do Akademii Piłkarskiej Szczecinek

AKADEMIA PIŁKARSKA SZCZECINEK

Nowy rok szkolny to tradycyjny start grupy naborowej w Akademii Piłkarskiej Szczecinek. Tym razem skrzatami naszego klubu będą miały okazję zostać dzieci urodzone w roczniku 2011. Zajęcia poprowadzi Jakub Śpiegowski.

Trener Śpiegowski to nowa osoba jeśli chodzi o szczecinecką piłkę nożną. Jest założycielem popularnego portalu pilkanoznadladzieci.pl. Ukończył wychowanie fizyczne – studia licencjackie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (2009) oraz studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (2011). Jest instruktorem piłki nożnej (2012) oraz trenerem UEFA B (2014). Uczestniczył w dwóch tygodniowych szkoleniach Socatots i Brazilian Soccer Schools w Leeds (Anglia) prowadzonym przez Simona Clifforda (2011) oraz w Nottingham (Anglia) prowadzonym przez Willa Partingtona (2015).

Od 2010 roku prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej dla dzieci w wieku 1-5 lat – Socatots. Natomiast od 2011 jest trenerem w szkółce piłkarskiej Brazilian Soccer Schools, gdzie prowadzi zajęcia z dziećmi w wieku 5-10 lat. Sezon 2014/2015 spędził na stażu w Arce Gdynia, jako drugi trener chłopców rocznika 2002. Pełni rolę Head Coacha w Brazilian Soccer Schools Polska od lipca 2015 – prowadzi szkolenia dla trenerów oraz pracuje nad programem szkolenia.

Cieszymy się, że trafił do nas trener z tak bogatym CV – mówi prezes Akademii Piłkarskiej, Szymon Bibik. – Jest świetnie przygotowany merytorycznie do pracy z dziećmi, które dopiero rozpoczynają treningi piłkarskie.

Pierwsze zajęcia pod okiem trenera Śpiegowskiego odbędą się we wtorek, 6. września o godzinie 16:00 na głównej płycie Stadionu Miejskiego. Docelowo treningi – oprócz wtorków – odbywać się będą także w czwartki. Pierwszy miesiąc uczestnictwa dla nowego zawodnika jest bezpłatny. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod nr telefonu 94 37 210 91 lub mailowo biuro@ap.szczecinek.pl.

Warto dodać, że grupa naborowa to nie jedyna drużyna prowadzona przez Jakuba Śpiegowskiego. Od początku sierpnia jest także trenerem trampkarzy młodszych z roczników 2003/2004, którzy występują w Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy. Tam również prowadzony jest nabór uzupełniający, a chętnych do sprawdzenia się na tle Pogoni Szczecin, Kotwicy Kołobrzeg czy Błękitnych Stargard prosimy o kontakt poprzez źródła podane powyżej.

Oprócz Jakuba Śpiegowskiego latem do drabinki szkoleniowej Akademii dołączyli Karol Sadzik (trener rocznika 2007) i Hubert Czeszczewik (asystent rocznika 2008).

Aktualności
wydarzenia