Ośrodek sportu i rekreacji w Szczecinku - Szczecinek Cyfrowa Kraina – Mobilna Informacja Turystyczna

Szczecinek Cyfrowa Kraina – Mobilna Informacja Turystyczna to oficjalna, bezpłatna aplikacja turystyczna na urządzenia mobilne. Jest to praktyczny przewodnik po Powiecie Szczecineckim, mający na celu jego promocję, wyeksponowanie walorów przyrodniczych, zabytkowych oraz kulturalnych, a także zaprezentowanie atrakcji turystycznych. Charakter aplikacji w bardzo prosty oraz intuicyjny sposób pozwala bliżej poznać obszar Powiatu Szczecineckiego.

Szczecinek Cyfrowa Kraina zawiera pełną i aktualną bazę teleadresową (baza hotelarska, gastronomiczna, sportowa, rekreacyjna, kulturowa, wydarzenia, informacja turystyczna itp.). Informator aktualizowany jest online i wzbogacany o nowe informacje i treści. Z każdą aktualizacją treści użytkownik dostanie powiadomienie o możliwości pobrania najnowszych danych. Wszystkie obiekty z 30 kategorii są opisane, zawierają dane teleadresowe, zdjęcia oraz dokładną odległość od pozycji, w której aktualnie przebywa osoba korzystająca z aplikacji. Lokalizacje poszczególnych obiektów umieszczone są na dołączonej do nich mapie, a funkcja „prowadź do punktu” pozwala na przekierowanie do aplikacji nawigacyjnej oraz wyznaczenie dokładnej trasy do wybranego punktu. Dzięki funkcji planera zastosowanego w aplikacji, można stworzyć listę miejsc, które turysta chce odwiedzić. Dla miłośników wypraw kajakowych, rowerowych oraz pieszych przygotowana została kategoria, w której opisane są szlaki Powiatu Szczecineckiego. Dzięki aplikacji możemy również sprawdzić pogodę w Szczecinku oraz prognozę pogody na 3 najbliższe dni. Dla wodniaków dodatkową korzyścią jest podawana siła wiatru.

Cyfrowa Kraina działa zarówno w trybie online jak i offline. Dostęp do Internetu jest potrzebny tylko w przypadku pobrania aktualizacji oraz całej bazy offline - przydatne szczególnie podczas wypraw bez zasięgu.

Aplikacja dostosowana jest do różnej rozdzielczości urządzeń mobilnych. Obiekty w systemie podzielone są na kilka kategorii: trasy, miejsca, wydarzenia, planuj, pogoda oraz o regionie. Dzięki temu w łatwy sposób użytkownik odnajdzie poszukiwane informacje. Aplikacja dostępna jest w sklepach App Store oraz Google Play dla wszystkich turystów odwiedzających Pojezierze Szczecineckie oraz mieszkańców poszukujących aktualnych informacji o ciekawych wydarzeniach i miejscach za pomocą swojego smartfona. Idealnie nadaje się dla wszystkich lubiących podróżowanie, sport oraz kulturę, potrzebujących pomysłów na wycieczki oraz wypełnienie wolnego czasu wszystkim tym, którzy planują spędzić go w naszym pięknym regionie.

Aplikację można pobrać bezpłatnie w

sklepie App Store: https://itunes.apple.com/pl/app/szczecinek-cyfrowa-kraina/id894500621?mt=8

oraz w Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.omega323.ckszczecinek&hl=pl .

Wszystkie informacje oraz internetową wersję aplikacji można znaleźć na stronie www.cit.szczecinek.pl Tam również znajdują się kody QR do ściągnięcia aplikacji oraz linki odnoszące bezpośrednio do sklepów.

Aktualności
wydarzenia