Ośrodek sportu i rekreacji w Szczecinku - V Turniej Orlika o Puchar Premiera

We wtorek, 7 października na stadionie miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa spotkało się kilkuset młodych piłkarzy i piłkarek z całego województwa. To za sprawą rozgrywanej tego dnia jednej z największych piłkarskich imprez dla najmłodszych zawodników, czyli wojewódzkich eliminacji V Turnieju Orlika o Puchar Premiera. Rozgrywki te z roku na rok przyciągają rzesze miłośników kopanej. Podobnie było i tym razem.

- Łącznie 24 zespoły dziewcząt i chłopców w wieku 10-11 lat i 12-13 lat rozgrywa dziś turniej o awans do finału krajowego, który odbędzie się w Warszawie – mówi „Tematowi” Marcin Kuduk, wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie. – Od ubiegłego roku frekwencja turnieju utrzymuje się na stałym poziomie, aczkolwiek licząc od I do IV edycji, liczba uczestników cały czas wzrastała.

Turniej o Puchar Premiera rozgrywany jest cyklicznie od 2010 roku. Jest on określany największą i najbardziej prestiżową imprezą piłkarską dla dzieci i młodzieży w kraju. Przypomnijmy. Do 18 września wszystkie drużyny na szczeblu lokalnym walczyły o miejsce w eliminacjach wojewódzkich. Te – oprócz Szczecinka – rozgrywane są jeszcze w piętnastu innych polskich miastach. Po dzisiejszych zmaganiach zawodników poznamy najlepsze drużyny w czterech kategoriach, które zakwalifikują się do ogólnopolskiego finału turnieju (odbędzie się on 18 października w Warszawie).

Młodym zawodnikom kibicowali nie tylko koledzy ze szkolnej ławy, rodziny oraz przyjaciele, ale także m.in. wicemarszałek Woj. Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski, dyrektor OSiR-u Eugeniusz Szybisty, prezez UKS Akademii Piłkarskiej Izabela Gumieniczuk, radny Rady Powiatu Szymon Kiedel oraz dyrektor SAPiK Kamil Klimek.

- Życzę wam dobrej, sportowej walki oraz wspaniałych relacji, które na tym przepięknym boisku w Szczecinku będziecie mogli wzmacniać i rozwijać. Każdej drużynie życzę spełnienia, sukcesów i wygranej. Krótko mówiąc: Ole! – zwrócił się do zawodników wicemarszałek Andrzej Jakubowski. Do tych słów dołączył się również przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki Piotr Jasiukać, życząc wszystkim uczestnikom dobrej zabawy, ciekawych akcji, oraz jak najmniej kontuzji.

Rozpoczęcie turnieju uświetnił występ szczecineckiej grupy breakdance’owej, której akrobacje wzbudzały głośne okrzyki i wiwaty wśród publiczności. Po części oficjalnej przystąpiono do momentu, na który czekali wszyscy zawodnicy, czyli rozgrywek o miejsce w ogólnopolskim finale. Zmagania młodych piłkarzy potrwają niemal cały dzień.

źródło: Tygodnik Temat Szczecinek

Aktualności
wydarzenia