Ośrodek sportu i rekreacji w Szczecinku - Ważny komunikat - Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19

Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 oraz w związku z decyzjami administracyjnymi, które zapadły na wyższych szczeblach Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku informuje, że od czwartku, 12 marca do środy, 25 marca, włącznie zamknięte będą przyszkolne hale sportowe administrowane przez OSiR (tj. hale przy ulicach Jasnej, Wiatracznej, Kopernika, Słowiańskiej, Krakowskiej) oraz hala Ślusarnia. Wyżej wymienione obiekty nie będą udostępniane zarówno klubom sportowym, jak i podmiotom komercyjnym.

Począwszy od czwartku,  12 marca, na dwa tygodnie zawieszone zostają zajęcia treningowe Akademii Piłkarskiej Szczecinek. Podobną decyzję podjęła zdecydowana większość szczecineckich stowarzyszeń sportowych.

Biuro OSiR przy ulicy Piłsudskiego 3 będzie otwarte w tych dniach bez zmian, tj. w dni robocze od godziny  7:00 do godziny  15:00.

Większość imprez sportowych odbywających się na obiektach OSiR ma charakter niemasowy, w związku z czym ich przeprowadzenie będzie przedmiotem ustaleń z organizatorami. Na ten moment wiadomo, że nie odbędzie się najbliższy mecz IV. ligi MKP Szczecinek – Orzeł Wałcz, zaplanowany na sobotę,  14 marca. W pierwotnym terminie (1-3 kwietnia) nie zostaną także rozegrane wojewódzkie finały turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku, które zostały przesunięte na późniejszy okres.

37 Memoriał im. Winanda Osińskiego od wielu lat odbywa się w formule imprezy masowej. W związku z obowiązującym zakazem organizacji tego typu wydarzeń informujemy, że ostateczna decyzja o organizacji Memoriału w planowanym terminie (26 kwietnia) podjęta zostanie 30 dni wcześniej, czyli przed 26 marca. Jest to spowodowane wymogami Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, która nakłada na organizatora obowiązek zgłoszenia imprezy 30 dni przed terminem. O podjętej decyzji poinformujemy w osobnym komunikacie.

 

Aktualności
wydarzenia