OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA SZCZECINEK

Szczecinecki Jesiotr zaprasza wszystkich na ogólnopolskie zawody spinningowe teamowe z łodzi.

ZAWODY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA SZCZECINEK Z GWARANTOWANĄ PULĄ NAGRÓD MIN. 10000 ZŁ.

Program zawodów:
6:00 – wodowanie łodzi
6:00 – 6:30 zbiórka zawodników
7:00 – 7:15 odprawa sędziowska , sprawdzanie bakist
7:30 – 14:00 rywalizacja na wodzie
14:00 – 14:20 zdawanie kart startowych ,
14:15 – 15:30 praca komisji sędziowskiej , obiad
16:00 – zakończenie zawodów , wręczenie nagród

PZW „Jesiotr” Szczecinek

Ogólnopolskie teamowe zawody spinningowe o Puchar Burmistrza Miasta Szczecinka – teamowe zawody wędkarskie z łodzi Termin – 26.10.2024 roku Łowisko: jezioro Trzesiecko w Szczecinku
Baza zawodów: stanica wędkarska przy ulicy Kilińskiego w Szczecinku
Organizatorzy : Koło PZW Jesiotr w Szczecinku, Okręg PZW w Koszalinie, Miasto Szczecinek, , Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku

Zapisy poprzez maila lub pod numerem telefonu 510 174 571
Potwierdzeniem zgłoszenia teamu jest wpłata na konto lub osobiście w sklepie „Dobre Branie” przy ul. Boh. Warszawy 10
W tytule przelewu należy podać imiona i nazwiska oraz nazwa teamu
Nr konta bankowego:
14 8935 0009 1300 4951 2000 0010
Zgłoszenia są przyjmowane do 23.10.2024
Zapraszamy do zapisów ponieważ liczba miejsc jest ograniczona

Postanowienia dotyczące wędkowania:

1. W zawodach mogą uczestniczyć osoby powyżej 16 roku życia, legitymujące się kartą wędkarską.
2. Zawody rozgrywane będą metodą spinningową (z wyłączeniem trolingu), jako jednoturowe z łódek oraz pontonów które organizator dopuści do zawodów.
3. Obsada łódek nie może wynosić więcej niż dwóch zawodników.
4. W czasie zawodów dopuszcza się możliwość używania silników (elektrycznych i spalinowych), zasady ich używania zostaną omówione w czasie odprawy sędziowskiej.
5. Dopuszcza się stosowanie echosond.
6. Zawodnicy łowią w wyznaczonym przez organizatora akwenie. Minimalne odległości pomiędzy łowiącymi zawodnikami powinny wynosić minimum 50 metrów (pomiędzy łodziami).
7. Czas trwania zawodów wynosi minimum 6,5 godziny, od momentu komendy startu łodzi do sygnału zakończenia, nie przewiduje się dodatkowego czasu na dopłynięcie do stanowiska lub powrót do miejsca zbiórki.
8. Organizatorzy dopuszczają do klasyfikacji następujące gatunki ryb drapieżnych: szczupak, sandacz, okoń .
9. Używane w zawodach wędki i przynęty sztuczne muszą spełniać warunki określone w R.A.P.R. Ze sprzętu pomocniczego zabrania się używania osęki.
10. Zaleca się stosowanie haczyków i kotwiczek bezzadziorowych lub pozbawionych zadziorów. Każdy zawodnik musi być wyposażony w podbierak i siatkę do przetrzymywania żywych ryb.
11. Zawody rozgrywane są „na żywej rybie”, w związku z tym obowiązują limity ilościowe (15szt) oraz nie obowiązuje premia punktowa za złowienie kompletu przed zakończeniem tury.
12. Zawodnik jest zobowiązany do podbierania każdej ryby podbierakiem i przechowywania jej w siatce do chwili okazania sędziemu. Rybę do pomiaru wędkarz podaje w podbieraku. Sędzia wyjmuje rybę z podbieraka, mierzy ją po czym natychmiast wypuszcza. Długość ryby (z dokładnością do 1 mm) i gatunek zostają odnotowane w karcie startowej i potwierdzone podpisem zawodnika.
13. Zawodnik zgłaszający złowioną rybę powinien komisji sędziowskiej (na motorówce w swoim sektorze) sygnalizować otrzymaną od organizatora kamizelką w kolorze fluorescencyjnym, lub telefonicznie, do sędziego głównego (telefon będzie podany na karcie startowej).
14. Obowiązują następujące sygnały: – pierwszy sygnał – oznacza rozpoczęcie tury zawodów. Nie przewiduje się dodatkowego czasu na dopłynięcie na wybrane miejsce w sektorze; – drugi sygnał – oznacza zakończenie tury zawodów od tego momentu zawodnicy mają 20 minut na zdanie kart startowych po wyznaczonym czasie karty nie będą przyjmowane
15. Zawodnicy mogą udzielać sobie wszelkiej pomocy z wyjątkiem podbierania złowionych ryb. Dopuszcza się wszelką pomoc osób postronnych (przekazywanie informacji, wodowanie i załadunek łodzi).
16. W pozostałych kwestiach zastosowanie mają przepisy regulaminu sportowego połowu ryb PZW.
17. Łowienie metodą vertykalną dopuszczone jest tylko i wyłącznie w dryfie

II. Punktacja
1. Za złowione ryby, zgodnie z zapisem w karcie startowej, przyznaje się punkty według zasady:
Każdy rozpoczęty centymetr:
Okoń 20 pkt.
Szczupak, Sandacz 50 pkt.
2. Organizatorzy ustalają minimalne wymiary ryb dopuszczonych do klasyfikacji: – szczupak 50cm, – okoń – 20cm, – sandacz – 50cm,
3.Za złowione ryby, zgodnie z zapisem w karcie startowej, przyznaje się punkty według zasady:
Szczupak , Sandacz 50 cm = 750 pkt.
Za każdy centymetr powyżej wymiaru dolicza się 50 pkt.
50,1- 51 cm = 800 pkt
– 52,1-53,0 cm = 900 pkt.
71,1-72 cm = 1850 pkt
Okoń 20 cm = 100 Pkt.
Za każdy centymetr powyżej wymiaru dolicza się 20 pkt.
np. 28,1-29 cm = 280pkt
45,1- 46 cm = 620 pkt
3. Zawody rozgrywane są w klasyfikacji drużynowej.
4. Do punktacji zalicza się 15 ryb o wymiarach podanych wyżej.

III. Protesty i odwołania
1. W trakcie zawodów zawodnik lub jego trener ma prawo złożyć odwołania do głównej komisji sędziowskiej w przypadku zastrzeżeń odnośnie decyzji sędziego kontrolnego, sprostowania pomyłki w trakcie ważenia/mierzenia złowionych ryb. Ma także prawo do złożenia wniosku o sprostowanie pomyłki w klasyfikacji stwierdzonej po ogłoszeniu nieoficjalnych wyników, nie później niż 15 minut od czasu ich ogłoszenia. Odwołania rozpatruje główna komisja sędziowska i o powziętej decyzji informuje zainteresowane osoby.
Jeżeli załoga nie zgadza się z wynikiem pomiaru dokonanym przez sędziego, do kolejnego pomiaru wzywa się najbliższą ekipę sędziowską. Jej decyzja jest ostateczna.

Aktualności
wydarzenia